Co się lepiej sprzedaje dzięki Augmented Reality?

[flowplayer src=’http://sprzedaz-internetowa24.pl/wp-content/uploads/2012/07/SI24pl_video_KW30_AugmentedReality_4.f4v’ width=640 height=360 splashend=show splash=’http://sprzedaz-internetowa24.pl/wp-content/uploads/2012/07/lukasz_koronczok_sprzedaz-internetowa24pl_laax_szwajcaria.png’]

Odpowiedź jest prosta, bo dzięki AR rewelacyjnie sprzedaje się wszystko! Ubrania, meble, zabawki… lista naprawdę jest długa, a zadowolenie klientów ogromne.

Budowanie marki to zadanie, wymagające zaangażowania i pomysłowości. Każdy rozwijający się biznes musi opracować swoją strategię rozwoju, a najlepiej będzie, jeśli zostanie ona oparta na nowoczesnych technologiach, dlatego też przyszłością zakupów internetowych jest Augmented Reality – rozszerzona rzeczywistość. Dzięki niej można wyeliminować ze sprzedaży zwroty lub wymianę produktów, a przy tym zapewnić swoim klientom wiele przyjemnych wrażeń, towarzyszących kupowaniu.

Technologia w służbie biznesu – gwarantowany sukces

Augmented Reality jest nowoczesną technologią, dzięki której sprzedaje się wiele produktów, wymagających dokładnego zapoznania się z nimi.

disney_new-york-youtube_screenshot_AR_rzeczywistosc-rozszerzona

Doskonała zabawa dla przechodniów na Times Square w Nowym Jorku. Disney.

Dotąd, np. kupienie ubrań, wiązało się z bieganiem po sklepach oraz przymierzaniem tego, co wzbudziło zainteresowanie. Od teraz nie jest to konieczne, ponieważ AR stwarza nieograniczone możliwości. Jest to technologia, która w czasie rzeczywistym łączy obraz z kamery z obiektami generowanymi komputerowo w grafice 3D.

Oznacza to, że każdy produkt można kupić po jego wcześniejszym przymierzeniu, dokładnym obejrzeniu oraz dopasowaniu do swoich potrzeb.

Nowy wymiar wirtualnych zakupów

Tylko dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii kupowanie może być tak przyjemne. W internecie funkcjonują już sklepy, w których sprzedaje się za pomocą aplikacji opartych na AR. Dla klienta oznacza to tyle, że sklep internetowy daje mu możliwość wirtualnego przymierzania ubrań, czy też meblowania i aranżowania swojego mieszkania. Ale nie tylko, ponieważ dzięki AR można przymierzyć buty, zegarki (Tissot), okulary słoneczne (Ray Ban – aplikacja „wirtualne lustro”),

misterspex_rayban_anprobe_screenshot_AR_rzeczywistosc-rozszerzona

Przymierzanie wirtualnych okularów – na prawdziwej głowie. Mister Spex.

dopasować wielkość pudełka do nadawanej przesyłki (usługa UPS), jak również wirtualnie rozmieścić meble w swoim mieszkaniu w aplikacjach stworzonych przez Ikea lub Agata Meble. Takich rozwiązań można znaleźć już coraz więcej, a to dlatego że klienci internetowi uwielbiają takie nowości, a przede wszystkim wszelkie ułatwienia związanie z dokonywaniem zakupów.

Dla kogo AR?

Technologia Augmented Reality świetnie sprawdza się w każdej branży, ponieważ jej możliwości są nieograniczone. Dzięki niej sprzedaje się szereg produktów, które dotąd było ciężko wypromować w internecie. Oprócz tego AR to przyszłość dla architektury, dla której można tworzyć wirtualne wizualizacje planowanych inwestycji, jak również i dla medycyny, hydrologii, geologii oraz wielu specjalistycznych branż. Technologia ta na razie nie należy do najtańszych, ale jej popularność bardzo szybko rośnie, a korzyści jakie może przynieść szybko zwrócą koszt inwestycji. Promocja serwisu jest prosta, ponieważ Internauci szybko wyszukują w sieci to, co jest innowacyjne i profesjonalnie przygotowane. Tempo rozpowszechniania się sklepu, który sprzedaje produkty z wykorzystaniem AR, przekłada się także na stale rosnącą sprzedaż. Technologia AR to prawdziwa rewolucja, ponieważ dla internetowych konsumentów jest intuicyjna w obsłudze, dzięki czemu sprzedaje się produkty bardzo łatwo. Dodatkowo jest bardzo widowiskowa, ponieważ umożliwia stworzenie i poruszanie się w prawdziwie wirtualnej rzeczywistości.

Rozszerzona rzeczywistość biznesu i sprzedaży

Internet to kopalnia wiedzy, z której korzysta coraz więcej użytkowników.

ravensburger_augmented-reality-puzzle_screenshot_AR_rzeczywistosc-rozszerzona

Sprytnie pomyślane – najpierw ułóż puzzle a potem przenieś się w to miejsce (na razie wirtualnie). Ravensburger.

Także dostęp do niego jest już coraz łatwiejszy, tym bardziej że również telefon pozwala korzystać z zasobów sieci bez ograniczeń, stwarzając tym samym jeszcze większe możliwości dla biznesu i sprzedaży internetowej. Warto z nich skorzystać i skierować swój sklep internetowy na nowe tory, które poprowadzą prosto do sukcesu. Augmented Reality z pewnością w tym pomoże, przyciągając nowych klientów i zatrzymujących ich już na stałe.

Przyszłość to technologie, więc warto podążać z duchem czasów, które stawiają na innowacyjność i funkcjonalność.